wtorek, 7 stycznia 2014

Sylwester, impreza, Stary i Nowy Rok

Hello czytelnicy!!!!
Sylwester już był, a ja o tym wspomniałam tylko słowem.
Więc, …
***

Sylwester w Krakowie 2013: Na Rynku wystąpiły polskie gwiazdy, a imprezę pokazał TVN

Sylwester miejski 2013 w Krakowie nosił w tym roku hasło "Miasto żywiołów" i został przygotowany razem z telewizją TVN. Wielkiego pokazu fajerwerków nie było.
W sylwestrową noc 31 grudnia na krakowskim Rynku wystąpiły znane polskie gwiazdy - Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Mozil, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk, oraz finaliści i uczestnicy tvn-owskich talent show - X Factor i Mam Talent. W sumie Kraków gościł 30 znanych wykonawców. 

Program sylwestra 2013/2014 w Krakowie

Impreza rozpoczęła się o godzinie 19, natomiast transmisję telewizyjną od godziny 20. Zabawa potrwała do ok. godziny 1:30 w nocy. 

Cała stylistyka była dostosowana do hasła przewodniego - czterech żywiołów. Scena, z licznymi rozgałęzieniami wychodzącymi w stronę publiczności, stała przed Sukiennicami od strony ulicy Szewskiej. 

Imprezę sylwestrową poprowadzili prezenterzy TVN - na scenie na Rynku zobaczylismy Patrycję Kazadi i Marcina Prokopa, natomiast w studiu, które swoją siedzibę miało w podziemiach Rynku rozmowy z gwiazdami prowadzili Agnieszka Szulim i Olivier Janiak. O choreografię widowiska zadbał Agustin Egurrola i jego tancerze z grupy VOLT. 

Sylwester w Krakowie bez fajerwerków

Niestety, nie było wielkiego pokazu noworocznych fajerwerków, rozświetlających niebo. 

Z szampanem w szklanej butelce na Rynek nie wejdziesz

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwało niemal tysiąc osób.. 

Aktualna lista artystów:

Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Śpiewa, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska,   
Future Folk, Wojciech Ezzat, Klaudia Gawor, Grzegorz Hyży, Sabina Jeszka, Piotr Lisiecki, Ada Szulc oraz Agustin Egurrola i Grupa VOLT.
***
To ze strony http://www.mmkrakow.pl
Poniżej pojawi się ze strony http://sylwester.krakow.pl
***

W ostatni dzień w roku na Rynku Głównym pojawiło się 150 tys. osób

150 tys. osób bawiło się na Sylwestrze w Krakowie. Pod samą sceną Nowy Rok przywitało 20 tys. osób. To było jedno z najbardziej spektakularnych muzycznych wydarzeń minionego roku: ponad trzydziestu najznakomitszych polskich artystów na jednej multimedialnej scenie, dwa wielokamerowe wozy transmisyjne HD, realizacja na żywo z 18 kamer HD, a także najnowszy i najlepszy sprzęt nagłośnieniowy w Polsce (JBL VTX). Sylwester w Krakowie transmitowała telewizja TVN. 

Specjalnie na ostatnią noc w roku krakowski Rynek zamienił się w spektakularną scenę, którą zawładnęły cztery żywioły. Budowa największej multimedialnej sceny w historii sylwestra na krakowskim Rynku (o wymiarach 40 na 15 metrów), z czterema rozgałęzieniami wychodzącymi w stronę publiczności (najdłuższe miało 15 metrów) rozpoczęła się już w połowie grudnia. Zaproszenie organizatorów – miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i telewizji TVN - aby wspólnie pożegnać 2013 i przywitać 2014 rok, przyjęły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Śpiewa, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk, a także finaliści i uczestnicy uwielbianych przez publiczność telewizyjnych show X Factor i Mam Talent. Imprezę prowadzili popularni prezenterzy TVN: Patrycja Kazadi, Agnieszka Szulim, Olivier Janiak i Marcin Prokop. Po raz pierwszy w historii krakowskiego sylwestra studio telewizyjne zlokalizowano w odnowionych Podziemiach Rynku. O choreografię widowiska kończącego rok zadbał Agustin Egurrola i jego tancerze z grupy VOLT. O północy życzenia noworoczne mieszkańcom i turystom złożył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Przy organizacji Sylwestra w Krakowie pracowało blisko tysiąc osób. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy sylwestrowej czuwało dwustu ochroniarzy. Wzmocniono także jednostki służb medycznych i miejskich – imprezę zabezpieczało pięć karetek pogotowia, sztab policjantów i strażników miejskich oraz wóz strażacki. Aby ułatwić mieszkańcom i turystom dotarcie na Rynek Główny, wspólnie z krakowskim Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowano zmiany w komunikacji miejskiej – wieczorem i w nocy część linii kursowała częściej, podstawiono także większe autobusy.
***
W następnym poście moje sprawozdanie :D

1 komentarz:

  1. A już miałe dać komentarz: a gdzie własna relacja, a tu masz w nastepnym poście, tak trzymać :-)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli skomentowałeś/aś dziękuję, to mnie motywuje.
Jeśli twój blog będzie ciekawy, zawsze zaobserwuję, więc nie musisz pisać o obserwowaniu.
Jeśli piszesz już któryś raz komentarz, nie musisz pisać adresu bloga.

Copyright © 2016 CHOCOLADZIX , Blogger