Księga ta jest podzielona na jedenaście rozdziałów, które opisują po kolei: florę, faunę, dziwne dwunożne stworzenia, fizykę i chemię, maszyny i pojazdy, ludzi z biologicznego punktu widzenia, historię, historię dziwnego języka, którym spisano dzieło, jedzenie, zwyczaje i ubrania, dziwne gry i sporty oraz architekturę nieistniejącego świata.
Codex Seraphinianus (co tłumaczyć można z łaciny jako księga Serafiniego) stylizowany jest na średniowieczne, ręcznie spisywane i bogato ilustrowane encyklopedie - artysta musiał zatem włożyć w dzieło ogrom pracy. Dzisiaj porównuje się je najczęściej z jeszcze bardziej tajemniczym manuskryptem Voynicha (księga spisana nie wiadomo przez kogo, nie wiadomo dokładnie kiedy i przedstawiająca równie fantazyjny świat z pomocą nieprzetłumaczonego do dziś szyfru) czy pracami M. C. Eschera lub Hieronima Boscha.
Niżej możecie zobaczyć parę fragmentów tej enigmatycznej księgi.
Powiem, iż to jest pierwszy raz kiedy spotykam się z taką książką i całe to "dzieło" jest szalenie interesujące(w sensie jego całej dziwności i tajemniczości ;D )
OdpowiedzUsuń